A hajbeültetés napjainkban nagyon népszerű és viszonylag új esztétikai eljárásnak számít. Ez az oka annak, hogy az eljáráson töprengőkben megannyi kérdés felmerül a hajbeültetéssel kapcsolatosan.
Klinikánk honlapján már összegyűjtöttük a leggyakoribb "hajbeültetés kérdések és válaszok"-at. Most azonban néhány további kérdést is megválaszolunk nektek.
Honnan sejthetem, hogy kóros a hajhullásom?
Úgy szokták tartani, hogy nagyjából napi 100 hajszál kihullása még természetesnek számít. Akkor kell elkezdened aggódni, ha azt tapasztalod, hogy a szokásos mennyiségnél több, netalán egész hajcsomók hullanak ki és/vagy a kihullott hajszálak helyén nem nőnek újabbak. Tehát ha azt veszed észre, hogy hajállományod folyamatosan csökken, fejtetődön kopasz foltok jelennek meg.
Hány éves kortól ajánlott a hajbeültetés?
Elméletileg bármilyen korban elvégezhető az eljárás. Gyakorlatilag 18 éves kor alatt nem javasolt a hajbeültetés. Ilyen fiatal korban még nem lehet megítélni, hogy a későbbiekben hogyan fog alakulni a kopaszodás. A korai hajbeültetéssel előfordulhat, hogy idő előtt elhasználjuk a rendelkezésre álló donorterület felhasználható hajszálait. Ezért a későbbiekben ha kiterjedtebb lesz a kopaszodás, már előfordulhat, hogy nem lesz elegendő a meglévő hajállomány a kopasz folt elfedéséhez. Továbbá, mivel ilyen fiatalon még nem lehet előre látni, hogy a továbbiakban hogyan fog alakulni a kopaszodás, ezért előfordulhat, hogy az átültetett haj a további hajvesztés után szigetszerűen marad meg a fejtetőn. Ezért a hajbeültetés 25-30 éves kor között és felett ajánlott.
Más haját át lehet ültetni a fejemre?
Sajnos nem. A tapasztalatok alapján az idegen hajszálakat a szervezet kilöki, így azok nem maradnak meg új helyükön. Ahhoz, hogy az idegen haj megmaradjon az új helyén, gyengíteni kellene az immunrendszert, ami azonban növelné a fertőzés veszélyét. A hajbeültetés esetében ez felesleges kockázatvállalás lenne. Továbbá, túl sok feltételnek kellene egyeznie ahhoz, hogy az idegen haj átültetése eredményesen megvalósulhasson: egyezniük kellene az antigéntulajdonságoknak, továbbá a hajszálak vastagságának, színének és típusának, textúrájának is. Így azonban, a saját haj átültetésével nincs kockázat. Valamint, az átültetett haj minőségében is biztos lehetsz.
Fájdalmas a hajbeültetés?
A hajbeültetés egésze helyi érzéstelenítésben zajlik. Ennek köszönhetően az első érzéstelenítő injekció után már teljesen fájdalommentes a beavatkozás.
Az átültetett haj ugyanolyan hosszúságúra megnő, mint a meglévő hajszálak?
Az átültetendő hajszálakat a beültetés előtt körülbelül 3-4mm-es hosszúságúra vágjuk. Az átültetést követően az átültetett hajhagymák nyugalmi fázisba kerülnek, ami azt jelenti, hogy a hajszálak kihullanak. Ez természetes jelenség. Körülbelül 8-10 héttel a hajbeültetés után a hajhagymák regenerálódnak és elkezd növekedni az új haj. A frissen nőtt hajszálak fokozatosan vastagodnak és növekednek. Körülbelül 8-12 hónap alatt a haj teljesen helyreáll és az átültetett hajszálak úgy viselkednek, ugyanúgy nőnek, mint korábbi helyükön. Tehát a válasz a kérdésre: igen, az átültetett hajszálak ugyanolyan hosszúságúra megnőnek, mint a többi területen növekvő hajszálak.
Ha kopaszodom, hogy-hogy az átültetett haj nem fog kihullani?
A kopaszodást legtöbb esetben az úgynevezett DHT hormon okozza. Ez a hormon a fej bizonyos területeire, így például a hajbeültetés során is felhasznált donorterületre, a tarkó tájékára nem hat. A fej oldalsó és hátsó területein növekvő hajszálak ellenállóak a kopaszodást okozó hormonnal szemben. A hajbeültetés során ezeket a hajszálakat ültetjük át a kopaszodó fejterületre, ahol átültetés után is megőrzik a kopaszodással szembeni ellenállásukat. Ezért a hajbeültetés eredménye egy életen át kitart, az átültetett hajszálak természetes módon nem hullanak ki.
Amennyiben további kérdésed lenne a hajbeültetéssel kapcsolatosan, klinikánk munkatársai készséggel állnak rendelkezésedre!